1976 March 761/6           Back  
      

          March 761/6

 

Vůz March 761/6 se v roce 1976 zúčastnil 6 závodů. S vozem v roce 1976 jezdil Ronnie Peterson Současná lokace vozu je neznámá, s jistotou pouze vím, že se nevyskytuje v žádném současném šampionátu TGP...atd ani v žádném mě známém muzeu.

Jedná se o nejlepší šasi, které v letech 1976 a 1977 startovalo. Nebýt závad , které se vyskytovaly poměrně často, mohl být výsledek mnohem lepší (co si budeme namlouvat, Ronnie ho pravděpodobně jako závodní materiál taky moc nešetřil ;-). V Rakousku se kvalifikoval jako třetí, dokonale využil postartovní strkanice a ujal se vedení, ale během několika dalších kol se začal ve startovním poli propadat. Ve výsledku z toho bylo šesté místo. V Holandsku s ním Ronnie zajel pole position, ale pro závadu na motoru v 52. kole odstoupil. V Itálii se kvalifikoval až osmý, ale výbornou jízdou se v jedenáctém kole ujal vedení a závod po 52 kolech vyhrál, bylo to jediné vítězství týmu March v tomto roce, sponsor FIRST NATIONAL CITY BANK jásal. V Kanadě stál opět v první řadě, startoval jako druhý, po startu se ujal vedení, ale během závodu se pravděpodobně díky technickým problémům propadl až na 9.místo. Ve Watkins Glenu se opět kvalifikoval jako třetí, avšak pro poškozený závěs ve 12. kole odstoupil. V Japonsku se kvalifikoval devátý, avšak pro závadu na motoru odstoupil už v prvním kole.

 

     1976 March 761/6 - Velká cena Itálie, Monza - Ronnie Peterson

    

Model vozu je z VC Itálie, Ronnie se kvalifikoval až osmý, ale výbornou jízdou se v jedenáctém kole ujal vedení a závod po 52 kolech vyhrál, bylo to jediné vítězství týmu March v tomto roce, sponsor FIRST NATIONAL CITY BANK jásal.